Prihlásenie


Registrácia

Zaregistrujte sa jednoducho a úplne zdarma a môžete sa zapojiť do diskusií, komentovať články na blogu. Po zaregistrovaní Vám bude mailom na Vami uvedenú registračnú adresu zaslaný ebook Sprievodca prípravou podkladov

Najnovšie video

Kladenie vinylových podláh

Akcie, novinky, informácie

Riešenia

Oprava vyšliapaných schodísk

Ako rýchlo a odborne obnoviť vyšliapané schody a ako na ne lepiť podlahovinu lepidlom bez obsahu rozpúšťadiel?

Staré vyšliapané schodiskové stupne a podesty sú nielen nevzhľadné, ale predstavujú i bezpečnostné riziko.

Optimálny podklad rýchlo pripravíme za pomoci turbo-rýchlej, stabilnej stierkovacej opravnej hmoty UZIN NC 888. Tento výrobok sa veľmi ľahko spracováva a je ho možno nanášať ako na vodorovné, tak na zvislé plochy. Pomocou UZIN NC 888 je možno ľahko vypĺňať výtlky a diery na drevených plochách, v potere a betóne, bezproblémovo vyrovnávať nerovnosti. Zrelá ku kladeniu je už po 30 minútach.

Na takto pripravený podklad nanesieme neoprénové kontaktné lepidlo na báze vody, teda bez obsahu rozpúšťadiel, UZIN WK 222. Tento výrobok spĺňa všetky požiadavky na zdravú klímu prostredia a chráni zdravie podlahárov i neskorších užívateľov. Výhodou UZIN WK 222 je, že sa používa úplne rovnako ako tradičné rozpúšťadlové kontaktné lepidlá.

Podklad napenetrujte univerzálnou penetráciou UZIN PE 360.

Väčšie nerovnosti povrchu vyhlaďte stabilnou turbo-stierkovacou hmotou UZIN NC 888. Rozmiešaná hmota nesmie obsahovať hrudky. Rozmiešajte len toľko malty, koľko spracujete do 5 – 10 minút.

Maltu na podklad nanášame rovnomerne hladidlom až do požadovanej hrúbky. Po cca 15 min. * je možné UZIN NC 888 dodatočne opraviť alebo vyhladiť. Po 30 min. je plocha zrelá pre kladenie. * Pri 20°C a 65% relatívnej vlhkosti vzduchu.

Bezrozpúšťadlové lepidlo UZIN WK 222 nanesieme hrubým žltým penovým valčekom, ktorý je súčasťou balenia. Lepidlom tiež natrieme pomocou silikónového štetca rovnomerne v tenkej vrstve rohy a hrany materiálu, ktorý budeme lepiť na podklad.

Obe vrstvy lepidla necháme odvetrať najmenej tak dlho, kým sú pri dotyku skoro nelepivé.

Podlahovinu / profil ihneď alebo po v technickom liste určenej dobe kontaktného lepenia presne položíme a celoplošne veľmi silno pritlačíme, vtrieme alebo/a poklepeme. Dodatočná oprava nie je možná. Po 10 – 20 minútach ešte raz silno pritlačíme, zvlášť v mieste švov a hrán.