Prihlásenie


Registrácia

Zaregistrujte sa jednoducho a úplne zdarma a môžete sa zapojiť do diskusií, komentovať články na blogu. Po zaregistrovaní Vám bude mailom na Vami uvedenú registračnú adresu zaslaný ebook Sprievodca prípravou podkladov

Najnovšie video

Kladenie vinylových podláh

Akcie, novinky, informácie

Riešenia

Čo spraviť s vysokou vlhkosťou v potere?
(Uzatvorenie vysokej vlhkosti)

Dlhá čakacia doba z dôvodu vlhkého podkladu a s tým spojené zvýšené náklady sú veľkým problémom, zvlášť pri termínovaných stavbách. Samozrejme že aj tento problém má riešenie.
Ideálnym riešením je dvojzložková epoxidová uzatváracia penetrácia UZIN PE 480, ktorým je možné previesť nielen penetrovanie a spevnenie podkladu, ale hlavne uzavrieť veľmi vysokú vlhkosť v cementových podkladoch.
Prevedením dvoch náterov je možné spoľahlivo uzavrieť veľmi vysoký obsah vlhkosti v betónových podlahách, alebo cementových poteroch. Kaluže a stojacu vodu je potrebné pred aplikovaním náteru kompletne odstrániť. Optimálne pripojenie ďalšej vrstvy – napr. samorozlievacej stierkovacej hmoty dosiahneme celoplošným presypaním poslednej vrstvy kremičitým pieskom.

Upozornenie:
Zvýšená vlhkosť v podkladoch citlivých na vlhkosť, napr. v kalciumsulfátových alebo magnéziových poteroch, drevených podlahách a pod. nesmie byť uzatvorená.

Vlastnosti:

 • Dvojzložková epoxidová penetrácia
 • Neobsahuje rozpúštadlá
 • Veľmi dobrá krycia vrstva
 • Odolná vode, mrazu a chemikáliám
 • Rýchlo tvrdnúca i pri vlhkých podkladoch
 • Skracuje čas čakania pri „mladých podkladoch“
 • Spevňovanie a uzatváranie vlhkosti podkladu
 • GISCODE RE 1 / bez rozpúšťadiel
 • Nie je zápalná

Použitie:

 • Uzatváracia penetrácia bez obmedzenia max. zostatkovej vlhkosti na cementové, vlhkosti odolné podklady
 • Spevňujúca penetrácia na minerálne savé podlklady, napr. cementové, kalciumsulfátové, magnéziové a xylolitové potery, alebo prostý betón
 • Prídržná penetrácia na prebrúsené keramické, kamenné a terassové plochy, na staré podklady s pevno prídržnými zvyškami lepidiel, stierkovacích hmôt, náterov a taktiež na na vodou rozpustné zostatky lepidiel, ako napr. fixácie alebo lepidlá na báze sulfátového výluhu a pod.
  - Ako epoxidové pojivo do opravárenskej malty (pomer miešania so špeciálnym plnivom UZIN XS 1:10 hmotnostných dielov)
  - Teplovodné podlahové vykurovanie a na namáhanie kolieskovými stoličkami v zmysle DIN EN 12 529

Ukážka aplikácie:

Pre prípravu zmesi je potrebné prerazenie hornej časti nádoby pomocou skrutkovača resp. oceľového tŕňa. Tužidlo necháme vytiecť do spodného dielu nádoby a dôkladne rozmiešame. Následne prelejeme do čistej nádoby a opäť premiešame.

Takto pripravenú zmes okamžite nanášame rovnomerne na podklad nylonovým plyšovým valčekom, alebo zubovou lištou B2. Druhú vrstvu kolmo na prvú nanesieme po dosiahnutí pochôdznosti, najneskôr však do 36 hodín. Do nej pri miešaní pridáme farbivo z dôvodu optického rolíšenia. Pre vytvorenie prídržného mostíka musíme čerstvo natretú druhú vrstvu dôkladne posypať kremičitým pieskom frakcie 0,4 – 0,8 mm.

Po vytvrdnutí prebytočný piesok povysávame priemyselným vysávačom. Na takto pripravený podklad môžme aplikovať vyrovnávacie hmoty UZIN.